Intentare dosar penal

22 iunie 2018 53

Daca sunt banuit pe dosar penal ”huliganism” si nu m-am prezentat la procuror fiindca nu am primit citatia (am vorbit doar la telefon si mi-a spus ca in 30 min sa fiu prezent la el si astfel nu am putut sa ma prezint), este vreo consecinta grava daca din motive serioase trebuie sa plec din tara? Ordonanta de nu a parasi localitatea nu o am si nici nu am iscalit-o.

Jurist comments 2

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Acesta urmează să vă facă citare legală după modul stabilit de lege și doar atunci cînd dvs va eschivați de a vă prezenta acesta poate solicita aducerea forțată a dvs, astfel de ordonanțe se aduc la cunoștința dvs și se fac în prezența dvs.

24 iunie 2018
  • Jurisconsult

D-na Olga, procurorul se conduce de principiile veac.XX!, el socoate că e corect, dar nu e așa. În test dl. Andrei v-a orientat corect, succese.

5 ianuarie 2020