Interdictie?

12 ianuarie 2023 117

Buna ziua. Cum pot afla daca am interdictie de a intra in Romania? M-am aflat un timp indelungat in Germania si am revenit in tara, fara a avea vreo problema la trecerea frontierei. Daca vreau sa plec in Romania, voi avea probleme sau nu?

Jurist comments 1

Serghei Marciuc
  • Avocat-stagiar
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua Cristina.
Pentru a afla dacă aveţi sau nu interdicţia de a intra în România, adresaţi-vă cu o cerere de furnizare a informaţiei la Poliţia de frontieră a României
https://www.politiadefrontiera.ro/ro/main/pg-petitii-171.html

12 ianuarie 2023