Interdicție

7 decembrie 2019 206

Buna ziua! Am fost mințit ca voi avea un contract de munca in Norvegia, cu pașaport biometric! Mi s-a spus ca voi munci 10 zile de probă, iar mai apoi voi avea contractul! După 10 zile, m-a găsit poliția din Norvegia pe șantier, și mi-a pus Interdicție pe 2 ani, dar in pașaport nu am nimic semnat de ei! Cum as putea afla dacă pot merge in Italia in vizită pe 5 zile? Va multumesc anticipat!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Adrian Oprea
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
  • Alte domenii

Buna ziua,

Pentru a afla daca aveti ori nu interdictie de a calatori in spatiul Schengen, va sugerez sa accesati pagina de mai jos si sa urmariti instructiunile de obtinere a informatiei date.
https://viza.md/content/video-află-gratuit-dacă-ai-sau-nu-interdicție-de-intrare-în-spațiul

9 decembrie 2019