Interdicție?

25 august 2020 161

Am un credit neachitat, dar mă aflu peste hotare și nu știu dacă am interdicție. Dacă mi-a fost pusă interdicție, ce se va întâmpla când intru în țară?

Jurist comments 1

Rodica Jereghi
  • Jurisconsult
  • Alte domenii

Bună
dacă între timp vre un executor judecătoresc a solicitat plicarea interdicției de a părăsi țara la intrare nu vă paște nici un pericol, la ieșire există riscuri.
Cu toate că recent aplicarea interdicției de a părăsi țara din cauza datoriilor a fost declarată neconstituțională

26 august 2020