Interdicție de a ieși din țară?

16 mai 2024 3

Bună ziua. Aproximativ 5 ani în urmă am luat mai multe credite și nu le-am rambursat. Acum vreau sa plec la muncă peste hotare. Voi putea ieși din țară?

Comentariile juriștilor 3

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna Irina, DVS n-ați indicat dac ați fost dată în judecată, dacă instanța s-a pronunțat în privința creditelor, Informația prezentat de DVS e puțină. DVS sunteți în drept să apelați la viberul meu, de pe telefonul +37368669950 pentru a verifica ce și cum.

17 mai 2024
  • Avocat
  • Alte domenii

dacă nu există nici o hotărâre a instanței de judecată (la demersul privind aplicarea interdicției de părăsire a țării) privind aplicarea interdicției, atunci veți putea.......ca să aflați dacă există o astfel de hotărâre, puteți încerca pe adresele de internet a instanțelor de judecată............sau mai simplu, încercați să plecați până la... mai detaliat Iași și veți vedea dacă aveți vreo interdicție............pentru alte detalii....tel.069615655

17 mai 2024
Filip Rotaru
  • Jurisconsult
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii

Buna Irina, va pot ajuta, contactati-ma pe Watsapp: +37360508487

17 mai 2024