Interdictie de a parasi tara

22 februarie 2023 213

Buna ziua. Eu am restanta la achitarea creditului si dosarul a ajuns la executor. Am citit raspunsul oferit aici si am verificat pe site-ul indicat de Dvs. si nu am gasit nicio hotarare in privinta mea. Asta inseamna ca nu am interdictie?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Serghei Marciuc
  • Avocat-stagiar
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua Lilian.
Dacă aţi verificat pe pagina https://instante.justice.md/
Dacă la rubrica Cereri pendinte şi încheieri lipsesşte informatia pe numele dumneavoastră atunci nu aveţi interdicția de a părăsi ţara în legătură cu procedura de executare.
Dar dacă nu sunteţi încrezut în acest portal, adresaţivă cu o cerere de furnizare a informaţiei către Poliţia... mai detaliat de frontieră
https://www.border.gov.md/contacte

23 februarie 2023
  • Jurisconsult

Buna Lilian, eu o să fiu mai concret, depuneți o cerere în adresa Poșiției de Frontieră ( mun. Chișinău, str. Petricani 19 ), unde o să solicitați o informație, este aplicată față de DVS interdicția de a părăsi țara.

23 februarie 2023