Interdictie de a parasi tara

1 decembrie 2022 220

Buna ziua. Am o datorie la banca de mai bine de un an. Poate executorul sa ne aplice mie si sotului interdictie de a parasi tara?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna Mihaela, nu poate executorul săaplice o interdicțiw fațăde DVS și soți, deoarece executorul trebuie să apeleze cu un demers în judecată, ca ea să se expună și mai apoi să-i permită executorului să aplice interdicția, Ceva mai detailiat putețiapela pe viberul meu de pe telfonul +37368559950

2 decembrie 2022