Interdicție de a părăsi țara?

16 august 2023 3

Bună ziua. Șase ani în urmă am deschis un card la o banca. Acum primesc mesaje de la bancă precum că le datorez sume mari, că a avut loc judecata și au aplicat sechestru. În prezent mă aflu peste hotare, dar vreau sa revin pentru puțin timp în Republica Moldova. Voi putea mai târziu să părăsesc țara?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Tatiana Scobiola
  • Avocat
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Bună. Trebuie să faceți cunoștință cu dosarul de executare și să verificați dacă aveți aplicată interdicție de a părăsi țara.
Pentru mai multe detalii îmi puteți lăsa un mesaj în privat: e-mail: scobiola97@mail.ru sau tel: 068769517.

17 august 2023