Interdictie de a părăsi țara pentru neachitare credit

1 ianuarie 2018 39

Am fost contactat de către o doamna care s-a prezentat ca reprezentant al unei bănci de unde am luat credit si m-a anunțat că nu voi putea părăsi țara daca nu achit creditul integral. Este corect sa fie anunțată persoana la telefon fără să fie prezentă în instanță de judecată? Multumesc mult.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Student
  • Contravenţii rutiere
  • Alte domenii

Bună, Ion,

Interdicția de a părăsi țara se dispune de către instanța de judecată printr-o încheiere motivată.
Probabil că acea doamnă a dorit să vă atenționeze într-un fel, ca să achitați mai rapid creditul.

2 ianuarie 2018