Interdictie expirata

27 ianuarie 2019 39

Buna ziua.
Prietenul meu a fost arestat in anul 2001 in Germania pentru furt. A fost eliberat conditionat cu interdictie pe 5 ani. Anul acesta am fost sa o vizitam pe sora mea in Germania si l-au arestat. De ce? Cum il pot ajuta? Si daca il pot ajuta, de ce am nevoie? Tin sa mentionez ca trebuie sa ne intoarcrm in tara datorita serviciul in mai putin de 5 zile.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Problema e gravă, însă din păcate se rezolvă în țara de origine a problemei.
Cel mai bine e să contactați un jurist/avocat dinGermania pentru lămuriri, legile diferă de la stat la stat. Pentru a vă ajuta urmează a cunoaște specificul, astfel urmînd a studia legislația Germaniei.

28 ianuarie 2019