Interdictie in Federatia Rusa

29 noiembrie 2018 45

Buna ziua. Am o problema si nu stiu unde sa apelez. Va rog frumos, daca cunoasteti sa imi dati un raspuns, voi fi foarte recunoscatoare. Tata meu are interdictie pe teritoriul Federatiei Ruse si vrem sa aflam motivul interdictiei si pe cati ani e pusa?

Jurist comments 2

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Aceasta informatie o puteti afla printr-o solicitare de informatii adresata Serviciului Federal de Migratie din Federatia Rusa.

29 noiembrie 2018
  • Jurisconsult

Bună ziua,

Această informație o puteți solicita de la organele competente din Federația Rusă și prin solicitare online.

Din 05.05.2016 Serviciului Federal de Migrație a Federației Ruse a fost lichidat și atribuțiile au fost transmise Ministerului Afacerilor Interne a Federației Ruse.

Drept urmare informația cu privire la interdicțiile valabile pe teritoriul Federației... mai detaliat Ruse le puteți solicita pe site-ul Departamentului pentru Migrații al Ministerului Afacerilor Interne a Federației Ruse. Acesta este link-ul http://services.fms.gov.ru/info-service.htm?sid=3000.

Dacă aveți întrebări suplimentare vă sunt la dispoziție.

30 noiembrie 2018