Interdictie la buletin?

6 august 2017 80

Daca am datorii fata de banca din 2016, imi poate pune interdictie la buletin? Eu m-am casatorit si trebuie sa-mi schimb familia in buletin. E posibil?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

În urma modificărilor legislative, nu mai pot fi aplicate pentru datorii debitorului, astfel, dacă aveți vreo datorie la stat, autoritățile nu pot interzice plecarea din țară, eliberarea actelor de stare civilă, a bulentinelor de identitate, a pașapoartelor etc.

6 august 2017