Interdictie pe teritoriul Frantei sau pe intreg spatiul Schengen?

22 iunie 2023 36

Buna ziua. Vreau sa aflu am interdictie pe teritoriul Frantei sau pe intreg spatiul Schengen. Cum o pot face?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Maria Gogu
  • Avocat-stagiar

Bună ziua,
este necesar să vă adresați Centrului Comun de Eliberarea Vizelor din cadrul Ambasadei Ungariei pentru a depune o cerere pentru o verificare SIS (Sistemul de Informații Schengen – interdicție pentru intrare sau ședere), completând formularul tip.
Un termen anumit de oferire a răspunsurilor pentru acest tip de cereri... mai detaliat depuse nu a fost fixat. De obicei, răspunsurile sânt primite în intervale de timp diferite. Dacă perioada de așteptare depășește două săptămâni, se recomandă contactarea centrului pentru a vedea care este situația.

23 iunie 2023