Interdictie pentru Romania

11 aprilie 2019 169

Daca am interdictie pentru Romania, pot pleca in Spania sau Italia?

Jurist comments 1

Nicolae Ilco (Calin)
  • Parajurist
  • Alte contravenţii

Salutare

Adresaţi-vă Centrului Comun de Eliberare a Vizelor (CCEV) din cadrul Ambasadei Ungariei pentru eliberarea adeverinței privind diferitele interdicții care le sînt aplicate cetățenilor Republicii Moldova sau rezidenților aflaţi în Republica Moldova.

Mai multe detalii găsiţi aici: https://www.viza.md/content/video-află-gratuit-dacă-ai-sau-nu-interdicție-de-intrare-în-spațiul-schengen

Servus

23 aprilie 2019