Interdictie pusa fara stirea mea?

15 decembrie 2017 42

Buna ziua. Spuneti-mi, va rog, e posibil sa mi se puna interdictie fara ca sa stiu eu?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Constantin Iosip
  • Avocat-stagiar
  • Alte domenii

Nu e posibil, în mod obligatoriu trebuie sa fiti informat (citat) despre sedinta de judecata in care se examinează demersul executorului judecatoresc.
Totuși, se poaTe întîmpla să aveți o interdicție despre care nu cunoașteți, în situația în care ați fost citat și cineva din membrii familiei a semnat avizul de recepție... mai detaliat de pe citație.

16 decembrie 2017