Interdictie tarile Schengen

5 februarie 2019 153

Buna ziua. Eu am interdictie pentru tarile Schengen. Daca imi schimb familia, voi putea merge in Europa?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua
Din pacate nu va avea nici un efect, nici scumbul de nume sau prenume, nici schimbul de pașaport, deoarece baza de date se ține în corespundere și cu codul personal al persoanei.
Unica soluție ar fi sa obțineți cetațenia unui alt stat, de exemplu RO, atunci o sa figurați ca... mai detaliat un alt cetațean cu date de identificare diferite.
Sau la expirarea termenului interdicției.

5 februarie 2019