Intocmirea unui contract

9 aprilie 2019 53

Bună ziua. Aș dori să aflu cât costă întocmirea unui contract de prestare de servicii de dispecerat pentru o companie engleza. Și pașii pentru aceasta.

Jurist comments 3

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Bună D-le Dumitru,

Societatea comercială engleză interesată de încheierea unui contract de prestare servicii urmează sa contracteze avocatul/biroul de avocați respectiv cu care va încheia un contract de asistență juridică.
Astfel, societatea comercială urmează sa expună avocatului/biroului de avocati ceea de ce are necesitate, natura contractului și cerințele față de acest act... mai detaliat juridic, și să solicite o estimate a orelor de lucru și a onorariului orar la care va fi taxată societatea.
În dependență de circumstanțe Clientul poate negocia onorariul sau poate chiar face oferta sa de onorariu.

Daca societatea comercială nerezidentă are un reprezentant local acesta are putea negocia din numele lor, însă, participarea Clientului nemijlocit la informarea avocatului/biroului de avocați este imperios necesară întru sporirea eficienței lucrului și încadrarea într-un termen mai restrâns.

Societate comercială nerezidentă și/sau reprezentantul local al acesteia este în drept să contracteze cu oricare avocat/birou de avocați.

9 aprilie 2019
Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Vă recomand să-i contactați pe cei de la Biroul de avocați "Țurcan Cazac" pentru asemenea gen de servicii.

Succes.

https://yavo.md/rom/juristi/alexandru-turcan

www.turcanlaw.md

9 aprilie 2019
Dumitru Barbaroș
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Dumitru, Salut!

De obicei, prețul pentru întocmirea unui contract se determină în dependență de complexitatea acestuia, și obligatoriu după o discuție cu Clientul pentru a determina toate circumstanțele.

10 aprilie 2019