Intrebare legata de codul muncii

23 ianuarie 2019 87

Buna ziua. Sunt angajat oficial de 8 ani la o intreprindere individuala. La moment ma aflu in concediu de ingrijire a copilul in al 2-lea an deja. Acum doua saptamani am suferit o interventie chirurgicala, dupa care mi s-a deschis concediu medical de 120 de zile. O sa-mi achite cineva concediul medical? Va multumesc.

Jurist comments 1

Iulia Furtuna
  • Avocat

Vladimir, vedeti art. 12 alin. (3) din aceasta lege: http://lex.justice.md/md/313082/

24 ianuarie 2019