Intreprindere Individuala

2 august 2022 48

Buna ziua. Cum este posibil de retras numerar din contul Intreprinderii Individuale? La banca imi spun ca nu pot folosi banii fara a dovedi unde se vor folosi banii. Din cate stiu persoana care detine o I.I. ramane persoana fizica, nu juridica.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Nicolae Marian
  • Avocat

Puteți documenta direct pentru necesitatea pe care o aveți sau dacă această necesitate nu coincide cu interesele sau genurile de activitate ale ÎI, puteți întocmi un contract de împrumut dintre ÎI și un careva terț pe contul căruia ve-ți transfera suma de bani numită.

3 august 2022