Întreprindere Individuală

9 aprilie 2024 3

Bună ziua. Dețin o Întreprindere Individuală activa. Vreau să plec peste hotare pentru 2-3 ani și nu știu cum să procedez: să suspend activitatea IIi sau să o lichidez? Care este procedura în fiecare din aceste cazuri? În care situație II va fi supusă controlului fiscal?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna Andrei, dacă DVS doriți să plecați după hotarele țării, mai mult ca precis n-o să mai activați în acest domeniu. În așa caz cel mai bun lucru să lichidați Întreprinderea pentru a evia controalele fiscale, care vor avea loc mai târziu.

11 aprilie 2024