Intreprindere Municipala

21 iunie 2018 26

Fondator este consiliul satesc, genul de activitate - captarea apei, este administrator si contabil. I.M. nu are AUTORIZATIE, preintampinare am primit in februarie de catre ECOLOGIE, dar nu s-au luat masuri. La moment, Ecologia a pus amenda intocmind proces verbal. Cine trebuie sa achite AMENDA: administratorul sau facem transfer din contul I.M.?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii

Amenda trebuie achitata de persoana in privinta careia a fost intocmit procesul-verbal cu privire la contraventie. Daca a fost intocmit pe numele administratorului atunci acesta trebuie sa achite amenda. Daca pe numele persoanei juridice - atunci persoana juridica. Analizati procesul-verbal cu privire la contraventie la rubrica "contravenient" pentru a identifica... mai detaliat persoana vinovată de comiterea contravenţiei şi sancţionată contravenţional.

21 iunie 2018