Inundat de vecinul de sus

10 august 2017 411

Vecinului de la etajul de mai sus i s-a spart un robinet si respectiv au aparut unele pagube (neinsemnate, dar oricum). Dansul refuza orice cooperare. Care ar fi solutiile si costurile (de exemplu, daca e necesara o expertiza sau ceva de genul dat)?

Comentariile juriștilor 4

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună seara,

Vă sfătui să da-ți citire acestui articol cu privire la problema dvs în care sunt explicați pașii la ce trebuie să faceți și care sunt soluțiile !

http://www.bizlaw.md/2016/04/21/ce-facem-daca-ne-au-inundat-vecinii/

11 august 2017

Spuneti-mi va rog la cine pot sa ma adresez pentru a face expertiza (expert licentiat)?

11 august 2017
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Suna-ti la MInisterul Justitiei, Tel: (+373 22) 23-33-40 si intrebati unde va pute-ti adresa pentru un expert in domeniul dat.

12 august 2017
Valentin Ciuric
  • Avocat

Bună ziua!
Găsiți mai multă informație în acest articol:
https://dreptimobiliar.md/repararea-prejudiciului-pentru-inundarea-apartamentului/

12 iulie 2020