Istorie creditară

6 septembrie 2021 335

Buna ziua. Am luat pe numele meu cateva credite pentru alte persoane. Creditele nu au fost achitate la timp și din acest motiv istoria creditară este foarte rea. La moment eu am nevoie de un credit și nu-l pot obtine. Poate fi ștearsă cumva informația despre istoria mea creditară din biroul de credit?

Jurist comments 2

  • Jurisconsult

Buna d-na Nadia, nu se poate. DVS ați nimerit în lista neagră a biroului de creditare, fiindcă sunteți o persoană ” неблагонадежная ”, ei e strict.

6 septembrie 2021
  • Jurisconsult

Buna ziua Nadia,

Pentru ca să îmbunatatiti istoria creditara trebuie sa luati credite mici si sa le intoarceti la timp.

La moment inteleg ca doriti un credit mare (ipoteca). In asa caz nu o sa puteti beneficia de asa credit din cauza istoriei creditare proaste.

Ca o solutie, puteti la fel... mai detaliat sa rugati pe cineva din persoanele apropiate, rude sa contracteze creditul dorit de Dvs.

Multumesc,

7 septembrie 2021