ITP-ul expirat

24 aprilie 2020 542

Bună ziua. Sunt posesor al unei mașini cu nr. de înmatriculare românești. Îmi expiră ITP-ul la începutul lunii mai. Nu pot să intru pe teritoriul României, în legătură cu situația creată de pandemie. Pot circula pe teritoriul R. Moldova cu ITP-ul expirat, neavând posibilitatea sa merg în Ro pentru a face ITP-ul datorită regulilor impuse de pandemie, sau voi fi amendat în caz că mă oprește poliția rutieră?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Pentru a evita riscurile, puteti face o revizie temporara aici in MD, valabila 30’de zile.

30 aprilie 2020