Iubitul meu detine niste clipulete video mai intime cu mine

16 august 2018 59

Buna ziua. Imi cer scuze din start pentru asa intrebare, mi-e rusine de intrebarea care urmeaza, dar nu am ce sa fac. Iubitul meu detine niste clipulete video mai intime cu mine, adica momente mai intime cu noi doi. Si am inteles ca unul din clipuri ar fi fost postat undeva. Spuneti-mi, va rog, ce as putea face in cazul in care clipurile sunt postate undeva? Si daca sunt santajata cu asta - la fel, ce as putea face? Va rog sa imi raspundeti, caci nu stiu unde sa ma asdresez. Multumesc anticipat!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Anastasia,
pe Google sunt instrumente prin care poti solicita administratorului paginii web unde apare videoclipul sa stearga continutul respectiv, pe temei ca iti incalca dreptul la intimitate si ca a fost publicat fara acordul tau.
pentru sanctionarea persoanei ca a publicat clipul, precum si pentru obligarea acestuia sa le stearga - trebuie... mai detaliat sa te adresezi la politie, pe temei ca te santajeaza.

17 august 2018