Joc de noroc online

27 februarie 2018 104

Buna ziua! Vreau sa va intreb care sunt taxate la noi in tara pentru licentele pentru jocurile online, sau daca sunt taxate, cat de legale sunt si cum pot sa obtin o licenta pentru un joc de noroc online.
Multumesc anticipat!

Jurist comments 1

Marina Bzovii
  • Avocat-stagiar
  • Alte domenii

Conform prevederilor legii Nr. 291 din 16.12.2016, organizarea şi desfășurarea activităţii în domeniul jocurilor de noroc pe teritoriul Republicii Moldova, cu excepția întreținerii cazinourilor, constituie monopol de stat şi au loc în condiţiile prezentei legi.

Drept urmare acest gen de activitate precum si organizarea jocurilor de noroc prin intermediul rețelelor... mai detaliat de comunicaţii electronice sunt reglementate de stat si nu veti putea obtine licenta pentru acest gen de activitate.

5 martie 2018