Judecata amanat de mai multe ori

16 mai 2020 64

Buna ziua. Tatal meu este mecanic conducator la o companie privata. Intr-o zi, fiind la volanul unui camion, l-a accidentat pe un alt muncitor de la intreprindere, care era in spatele camionului si tata nu l-a vazut. A avut loc judecata unde a fost stabilita o pedeapsa, insa partea vatamata insista ca tatalui sa-i fie aplicata o pedeapsa mai grava si sa-i fie retras permisul de conducere. O sedinta de judecata a fost amanata din motive necunoscute, alta a fost amanata din cauza starii de urgenta. Cat timp poate sa dureze aceasta actiune si ce pot face eu in cazul acesta? Mersi mult.

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna ziua Victor,

O cauza este examinata in procedura judiciara in termeni rezonabili. Respectiv nu este un numar concret de ședințe, totul depinde de circumstanțe. Ținând cont de situatia din țara, cred ca ultima amânare a fost justificata.

17 mai 2020