Judecata cu IMGFL

15 octombrie 2018 29

Buna ziua. Pe o perioada de timp, din anumite probleme nu am putut achita serviciile termoelectrica. Acum IMGFL m-a dat in judecata. Ce sentinta si ce consecinte vor fi dupa judecata? Voi achita datoria integral, in rate sau vor confisca bunurile din imobil? Ce ma puteti sfatui? Va multumesc anticipat.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Va fi emisă hotărâre de încasare, puteți discuta cu ei pentru a încheia o tranzacție sau acord de reeșalonare.
Dacă nu colaborați, urmează a începe executare silita, fapt care poate duce la restricții, interdicții și sechestre, nu e cea mai bună ideie să lăsați în voia sorții situația.

15 octombrie 2018