Judecata drepturi parintesti

15 septembrie 2017 49

Buna ziua. Am asa intrebare: am dat in judecata pentru a decade o persoana din drepturile de mama si ea nu s-a prezentat la prima judecata, daca si la a doua nu se prezinta - ce sanse am eu?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

sansele nu se modifica in raport cu prezenta sau lipsa persoanei!
instanta decide in urma circumstantelor invocate , iar decaderea in cazul dstra urmeaza sa aiba un substrat factoloic suficient , probe evidente care demonstreaza necesitatea decaderii!
sunt curios sa aglu si puteti comenta mai jos care este temeiul decaderii... mai detaliat din drepturi!

15 septembrie 2017