Judecata impotriva primariei

7 august 2018 26

Buna ziua, stimati juristi! Depun actele pentru cetatenia romana, am dat peste o gramada de greseli facute in documente pe vremea USSR. Mi-am mancat zilele si o gramada de bani pentru a le corecta si inca nu e gata! Vreau sa dau primaria satului in judecata pentru greselile comise (sau pe altcineva?). Are sens? O sa am eu castig de cauza sau e in zadar totul? Daca imi dati raspuns pozitiv - imi spuneti si la cine sa apelezi din juristi. Multumesc mult!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Care ar fi temeiul pentru care să acționați primăria în instanță?

8 august 2018