Juristul creditorului mă amenință că-mi vor lua copiii la internat

18 iunie 2021 184

Bună ziua. Am datorii la credite nebancare. Juristul creditorului mă amenință că voi face pușcărie și că-mi vor lua copiii la internat, iar eu voi lucra în folosul statului pentru datorii. Este posibil așa ceva?

Jurist comments 2

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Bine ai venit pe yAvo!
***
Sigur ca nu este posibil.

Publicați aici numele și numărul de telefon al „juristului”, sa il apelam si noi pe el.

19 iunie 2021
  • Jurisconsult

Buna ziua Cristina,

Este un abuz si șantaj din partea persoanei respective.

Vă recomand sa întegistrați discuțiile telefonice, precum și orice mesaj din partea lui care conțin amenințări, intimidari etc. Ulterior va puteti adresa la politie cu o plângere penala.

O zi buna!

21 iunie 2021