La calcularea concediului profesorilor se ia în calcul suma primită pentru orele înlocuite în timpul anului?

26 iunie 2018 105

La calcularea concediului profesorilor se ia în calcul suma primită pentru orele înlocuite în timpul anului? Ca participant la lichidarea consecințelor avariei de la Cernobal am dreptul la un concediu adăugător de 14 zile, care este plătit de către CTAS. Insa, la calcularea salariului mediu nu se ia in consideratie suma pentru orele înlocuite și suma pentru concediul adăugător, dar de împărțit se împarte la 12 luni.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Solocitați în scris sau verbal să fiți informat de către reprezentanții din cadrul inspecției muncii
https://ism.gov.md/ro/content/contacte

20 septembrie 2018