La ce distanta de gard poate vecinul sa depoziteze diferite obiecte?

12 august 2021 237

Buna ziua! La ce distanta de gard are dreptul vecinul sa depoziteze diferite obiecte pe lunga durata? La cum a aranjat lângă gard acele obiecte, se poate sari foarte usor peste gard la mine in curte. Cu vecinul nu avem relatii prea bune, gardul imi apartine, deoarece nu a vrut sa contribuie la ridicarea acestuia. Scurgerea a indreptat-o de pe terenul lor în asa fel ca toata apa sa vina chiar la fundamentul saraiului meu. Ce pot face, care sunt drepturile mele?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna d-na Elena, încearcă să depui o cerere la primărie pentru a se deplasa un specialist, să verifice celea menționate de DVS, în aceiaș primărie să atenționați să fie luate măsurile convigătoare cu vecinul pentru a înlătura obiecțiile DVS.

13 august 2021