La ce etapa se inregistreaza constructia noua la cadastru?

19 ianuarie 2020 168

In cazul dat estevorba despre casuta sezoniera (vila) la care sunt ridicati peretii si are acoperis. Casuta este fara ferestre, usi, lumina. La aceasta etapa este posibil de a inregistra aceasta constructie la cadastru?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
La definitivare construcție daca este construita in condițiile legislației anume cu certificat de urbanism și autorizație de construcție la finisarea proces verbal de recepție, contrar va fi refuzat în înregistrare.
Poate fi ide ridicata că construcție nefinisata ...

15 mai 2020