La divort se poate pretinde la contul meu bancar, daca am contract matrimonial?

9 martie 2017 65

In caz de divort, sotul meu poate pretinde la contul meu bancar, daca am contract matrimonial?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Ana Galus
  • Avocat

Stimata Natalia,

Raspunsul la intrebarea data il veti gasi chiar in Contractul matrimonial incheiat de dvs. si sotul dvs.

Daca acesta prevede ca bunurile dobindite de fiecare sot dupa casatorie ramin in proprietatea personala a acestuia, iar mijloacele financiare de pe contul dvs. bancar au fost dobindite de dvs., atunci sotul nu... mai detaliat va putea pretinde la acesta in caz de divort.

9 martie 2017