La virsta de pensionare, intreprinderea trebuie sa achite ceva?

7 iunie 2017 44

La virsta de pensionare (mai 2017) Intreprinderea (care este Societate pe Actiuni) a refuzat sa achite indemnizatii de pensie, motivind ca s-a modificat contractul de munca al intreprinderii incepind cu 01.04.2017, ceea ce nu prevede achitarea acestor taxe. Rugam sa ne informati daca corect a procedat aceasta Societate pe Actiuni. Multumim anticipat.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Daca contractul de munca al dvs a fost modificat sia-ti semnat pentru noile modificari care au generat drepturi su obligatii atunci actiunile sunt legale !
SA stabileste daca achita indemnizatii de pensionare sau nu , aceasta mefiind o obligatiune !

9 iunie 2017