Lege noua

12 decembrie 2018 28

Buna ziua. Am o ruda care isi ispaseste pedeapsa in penitenciar. Am vrea sa stim: trebuia sa apara o lege legata de sistemul de camere de tip inchis, care prevedea ca te scoate din pedeapsa 1:2. A aparut sau se prevede asa ceva in viitorul apropiat? Mersi mult!

Jurist comments 2

  • Jurisconsult

Bună ziua Vladimir,

Nu sunt sigur dacă este așa lege la moment.

Urmăriți Monitorul oficial al Republicii Moldova pentru a fi la curent dacă a fost adoptată asemenea lege.

O zi bună.

13 decembrie 2018
  • Jurisconsult

Dl. Artur de ce duceți în eroare oamenii, dl. Vladimir există așa lege a RM nr. 163 din 20.07.2017, succese.

3 ianuarie 2020