Legea amnistiei cu ocazia a 25 ani de independență

16 septembrie 2016 261

Buna! Mă interesează unde pot gasi varianta deja adoptată a legii, care prevede amnsitia cu ocazia a 25 ani de independență. Monitorul oficial varianta web, în care este publicată legea, este blocat.

Jurist comments 2

Vasile Gavrilița
  • Avocat-stagiar
  • Alte domenii

Bună, Dorina.

Potrivit site-ului < monitorul.md >, Legea nr. 210 privind amnistia în legătură cu aniversarea a 25-a de la proclamarea independenţei Republicii Moldova este publicată în Monitorul Oficial Nr. 293-305 din 09.09.2016.

Dacă nu-l puteți accesa online sau nu-l găsiți în chioșcuri, puteți să vă adresați direct la Agenţia Informaţională de... mai detaliat Stat "Moldpress" (mun. Chişinău, str. A. Puşkin 22, Casa Presei, et. 3).

O zi bună.

18 septembrie 2016
Alexandru Ţurcan
  • Avocat
18 septembrie 2016