Legea concurentei

19 iunie 2018 66

Buna ziua. Detin un birou de traduceri. De ceva timp concurentii au inchiriat un oficiu pe acelas etaj cu mine. Deci oficiul lor de afla la 2-3 metri fata de al meu, langa scari. Din acest motiv, clientii mei la mine nu ajung. Proprietara clădirii unde inchiriez si eu oficiu nu imi permite sa afisez nici un fel de publicitate pe coridor, ca clientii sa poata alege unde merg. Ce e de facut? Multumesc!

Jurist comments 1

Iulian Moraru
  • Jurisconsult
  • Alte domenii

Bună ziua!

În cazul d-voastră, e puțin probabil să fie satisfăcute pretențiile, pentru că nu există temei legal de motivare.

Succese!

26 iulie 2018