Legea condominiu

7 noiembrie 2017 232

Ajutați-mă, vă rog! Ce spune legea condominiului în fondul locativ, eu sunt obligată sa fac contract cu asociația sau nu? Administratorul blocului zice că mă va da în judecată, dacă eu nu achit 32 de camere video de care eu nu am nevoie și nu este o necesitate, având deja în bloc 8 camere video și sunt obligată să închei contract cu administrația. Serviciile comunale și deservirea blocului, deșeuri, supravegheri video, ascensor etc. sunt achitate toate la timp până în prezent. Mulțumesc mult!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Daca la adunarea locatarilor a votat majoritatea , se prezuma ca decizia este una unanima si creeaza obligatiuni pentru toti locatarii , puteti insa sa contestati decizia data in instanta de judecata !

9 noiembrie 2017