Legea cu privire la masinile cu volanul amplasat pe partea dreapta a axei.

31 iulie 2017 422

Eu am masina cu volanul amplasat pe dreapta, inregistrata in Marea Brutanie. Posed legal permis englez.

Jurist comments 1

Iulian Moraru
  • Jurisconsult
  • Alte domenii

Bună ziua!

Dar întrebare care este?

Deplasarea cu autovehiculul cu volanul amplasat pe partea dreaptă a axei longitudinale este permisă în orice caz, cu excepția situației în care vă deplasați pe timp de noapte și, totodată, nu vă aflați în tranzit. Adică, dacă e noapte și vă aflați în tranzit, se permite... mai detaliat circulația.

Succese!

31 iulie 2017