Licenta medicala

12 iulie 2017 114

Buna ziua. As vrea sa stiu daca cabinetul, care presteaza servicii medicale (ca exemplu, fizioproceduri sau laborator pt analize ) poate fi deschis de catre persoana care nu are studii superioare in medicina, ci doar colegiu. Multumesc anticiapt.

Jurist comments 2

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Trebuie să vă interesați dacă studiile finisate la colegiu se consideră a fi studii complete sau incomplete.

În dependență de aceasta, daca sunt studii complete, nu văd o problemă pentru a desfășura această activitate, evident dacă a-ți finisat Colegiul de Medicină.

Deja nu uitați că aveți nevoie de licență, trebuie să înregistrați... mai detaliat activitatea dvs ș.a

12 iulie 2017
Irina Șeghera
  • Avocat-stagiar

Bună ziua, Angela.

Nu este important ce studii aveți DVS. Este important ce specialiștii veți angaja din punct de vedere al domeniului de activitate. Pentru mai multe detalii consultați Ministerul Sănătății.

12 iulie 2017