Licența pentru SRL

5 aprilie 2024 3

Bună ziua. Doresc să deschid o companie (SRL), care inițial se va ocupa doar cu instalarea camerelor video, iar mai târziu și cu instalarea altor sisteme de securitate. Este nevoie de licență din start daca vor fi instalate doar camere video?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Tatiana Scobiola
  • Avocat
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Bună ziua. Conform Legii nr. 160 din 22-07-2011 privind reglementarea prin autorizare a activităţii de întreprinzător, pentru acest gen de activitate nu este necesar deținerea licenței.

6 aprilie 2024

Dar autorizare?

6 aprilie 2024