Lipsa actului de stare civila

20 martie 2019 62

In cazul in care nu poate fi identificata data nasterii bunicilor decedati, cum procedez daca vreau sa depun dosarul de redobandire a cetataniei romane?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna

Încercați sa reconstituiți actele. Dacă nu va reușește, atunci aveți dreptul sa depuneți dosarul cu maxim 3 negații, fapt care presupune eliberarea unei confirmări de către oficiul stări ii civile al ASP precum ca a fost imposibil de identificat acele acte.

21 martie 2019