Lipsa ștampilei

2 februarie 2020 73

Bună ziua! În iulie 2019 am zburat spre Germania, la intrare mi s-a aplicat stampila, însă la iesire din țară pe 5 septembrie 2019 la aeroport am prezentat pașaportul și permisul de ședere românesc și nu mi-au aplicat stampila de iesire. Din alte surse am inteles ca nu este obligatorie stampilarea, întrucât mi-au scanat pașaportul și toate datele referitoare la iesire sunt in baza lor de date. O sa am probleme la vama in Germania in legatura cu lipsa stampilei la iesire?

Jurist comments 1

Vasile Gavrilița
  • Avocat-stagiar
  • Alte domenii

Bună, Olesea.

Nu ar trebui să apară probleme.

Vedeți un răspuns la o întrebare similară: https://yavo.md/rom/raspunsuri/v/la-aeroport-in-nice-france-nu-mi-au-pus-stampila-in-pasaport

13 februarie 2020