Livret militar

10 august 2017 288

Unde pot sa ma adresez, daca sotului i s-a dat un certificat (bolnav mintal) in loc de livret militar, pentru ca mama sa a refuzat sa-l dea la armata, deoarece sotul al doilea o batea si nu-i permitea sa faca 9 clase copilului? Astfel, l-a trimis sa stea la spitalul Curchi pentru investigatii. Care a fost rezultatul - nu stiu, dar avem trei copii si-i destul de adecvat. Nu stiu fe unde sa incep toata cercetarea. Multumesc.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Concretizati intrebarea:
Cu ce anume nu sunteti de acord , cu concluzie (certificat) cu privire la boala mintala ?
Certificatul dat a fost efectuat in scop de a nu fi inrolat in Armata Nationala ?

11 august 2017