Locatarii au acumulat datorii la plata chiriei si la serviciile comunale

6 iunie 2023 57

Buna ziua. Am dat apartamentul in locatiune, am incheiat contract pe care l-am inregistrat la serviciul fiscal si, respectiv, achit impozite. Locatarii au acumulat datorii la plata chiriei si la serviciile comunale. Va rog, cum sa procedez in aceasta situatie?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Sergiu Galeru
  • Avocat-stagiar
  • Contravenţii rutiere
  • Alte domenii

Bună ziua!
Expediați locatarilor o cerere prealabilă, ulterior formulați o acțiune în instanța de judecată.

6 iunie 2023