Locatarii blocului au pus barieră cu lanț

19 iunie 2017 63

Bună ziua. Sunt locuitor a unui bloc din sectorul Ciocana, mă parchez in spatele blocului din cauză că acolo îmi e balconul și nici nu încurcă nimănui. Sunt sofer responsabil. Blocul nu are ograda sau gard. La întrarea prin spatele blocului, locuitorii blocului de alături au instalat o barieră cu lanț. Din cate cunosc nu e coordonat cu nici o instituție sau cu IGP. Cum procedez pentru înlăturarea barierei și unde mă pot adresa pentru plîngere sau documentare? Va mulțumesc.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Victor Pantiru
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Buna ziua Valeriu,
Urmeaza sa sesizati, politia, pompierii, pretura.
Politia pentru a identifica persoana ce a instalat constructia neautorizata.
Pompierii sa dea apreciere daca instalatia in cauza pune in pericol siguranta locatarilor.
Pretura pentru a afla daca este sau nu coordonata acest ”lant”.
Nu recomand sa Va faceti dreptate singur, de... mai detaliat cele mai multe ori aceasta rezulta in amenzi si dosare.

20 iunie 2017