Locatarii nu achita serviciile

23 mai 2018 106

Blocul unde locuim are ACC. ACC are incheiat contract cu Regia Comunala pentru a lua deseurile menajare si pentru a deservi blocul cu apa. Unii locatari nu vor sa achite aceste servicii la ACC si nici deservirea blocului nu achita. Ce am putea face in acest caz pentru ca ei sa achite?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna Nata,
ACC-ul are încheiat contract cu fiecare dintre proprietarii apartamentelor a unor contracte de prestare a serviciilor date? În mod mod normal ar trebuie să existe odată ce este vorba despre un ACC.
În atare situație ACC-ul ar putea să-i acționeze în instanță pe cei care nu-și onorează obligațiile asumate fiind... mai detaliat membru al ACC-ului.

24 mai 2018