Locatiune

17 noiembrie 2020 26

Buna ziua Am incheiat un contract de locatiune acum 2 saptamani pe termen de 2 ani, dar din anumite motive trebuie sa desfac contractul. Am achitat pe luna curenta + o suma garantiea. In contract nu se prevad clauze referitoare la incetarea inainte de termen (sanctiuni etc). Care este raspunderea mea in acest caz, daca cealalta parte nu va fi de acord? Multumesc anticipat!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
răspuns la acest capitol vă oferă doar contractul, acolo urma a fi prevăzute clauzele penale pentru rezoluțiune anticipată(daca acestea există)

18 noiembrie 2020